چرا گچ زمرّد ؟
دلایل انتخاب شرکت ما برای همکاری.
مشتریان گچ زمرّد
مشتریان همیشگی شرکت گچ زمرّد و شرایط عاملیت.
چارت سازمانی گچ زمرّد
معرفی کادر و ساختار شرکت گچ زمرّد.
کیفیت
بررسی کیفیت محصولات ما.

شركت گچ سامان

تاریخچه کارخانه گچ زمرّد

الف : تاریخچه کارخانه گچ زمرّد

 

کارخانه گچ زمرّد سال 1347 با اخذ مجوز تأسیس تحت مدیریت شرکت گچ تهران پس از خرید کوره ها و قطعات اصلی از کشور آلمان  در منطقه جاجرود تهران و در کنار سد لتیان احداث و در ابتدا طبق پروانه بهره برداری 330000 تن گچ بسته بندی و 450000 متر مربع قطعات پیش ساخته در سال فعالیت خود را در عرصه تولید در صنعت گچ ساختمانی آغاز می نماید . بعلت توانائیهای بالقوه کارخانه در مدت کوتاهی گچ زمرّد در تارک تولیدات گچی کشور چون زمرّد درخشیده بنحوی که شرکت پاسخگوی تقاضا نبوده و لذا طرح توسعه کارخانه را بمورد اجراء گذاشته و در سال 1367 باستناد پروانه بهره برداری تولید به 510000 تن در سال افزایش می یابد .

 

 

دراواخر دهه 60 بعلت کاهش منابع و افزایش هزینه های تمام شده بر مبنای  ارزشیابی کارخانه و کارکارشناسانه افراد خبره و مجرب کارخانه با موافقت سازمانها و ارگانهای ذیربط به استان سمنان منطقه گرمسار 120 کیلومتری تهران و در مجاورت منابع عظیم سنگ گچ با خلوص 99% نقل مکان و در محوطه ای به وسعت 25 هکتار مجدداً تأسیس می گردد .

 

ب: مدیریت جدید

 

در سال 1382 شرکت گچ سامان ( زمرّد ) سهامی خاص با مدیریتی کاملاً محیط به تولیدات ساختمانی و بیش از نیم قرن تجربه در این صنعت کارخانه گچ زمرّد را خریداری و  خط تولید را که بعد از نقل مکان متوقف  بوده راه اندازی نموده که در حال حاضر با 5 خط تولید  بشرح زیر فعال می باشد:

 

خط 1 : دارای کوره دوار با سیستم بهم زن ساخت کشور آلمان غربی بوده که مخصوص تولیدگچ های زودگیرش برای تولید قطعات پیش ساخته گچی می باشد  .

 

خط 2: مجهز به کوره رستباند بوده که یکی از بزرگترین و کم نظیرترین کوره های تولید گچ  در جهان و ساخت کشور آلمان غربی می باشد این کوره با ظرفیت 1500 تن در شبانه روز قابلیت تولید انواع گچ های چند فازی و انیدرید 1،2،3 را دارا می باشد .

 

خط 3 : دارای کوره دوار با سیستم بهم زن با ظرفیت 700  تن که قابلیت تولید گچ های ساختمانی را دارا می باشد . این کوره ساخت داخل و مطابق نمونه آلمانی طراحی و  ساخته شده است .

 

خط 4: تولید گچ های پیش ساخته دیواری می باشد که قابلیت تولید دیوارهای گچی را در ابعاد و اندازه های مختلف را دارا می باشد .

 

خط 5 :خط تولید گچ های پیش ساخته سقفی بوده که قابلیت تولید در 100 طرح متنوع  را دارا می باشد و در حال نصب می باشد .

 

 

ب: منابع و معادن

 

بدون شک استان سمنان از لحاظ معادن سنگ گچ غنی ترین و کم نظیرترین در جهان می باشد . شرکت گچ سامان ( زمرّد ) با آگاهی کافی از اهمیت  مواد  اولیه علاوه بر مجاورت کارخانه با معادن عظیم سنگ گچ در منطقه با داشتن 5 معدن با ذخیره فراوان  با خلوص 99% در واقع نگرانی اصلی را مرتفع نموده است .

 

ت- تولیدات

 

1-    سنگ گچ

 

2-    گچ ممتاز  مخصوص سفیدکاری (روکار) در بسته بندی 40 کیلوئی با چاپ سبز و بصورت فله

 

3-    گچ نوع یک مخصوص گچ و خاک ( زیر کار ) در بسته بندی 40 کیلوئی با چاپ قرمز و بصورت فله

 

4-    گچ میکرونیزه (  نرمه ) در بسته بندی 33 کیلوئی با چاپ آبی

 

5-    گیپتون ( گچ مخصوص سطوح بتنی و سیمانی)   

 

6-    اقلام گچی و پیش ساخته برای سقف و پارتیشن

 

ث- علل مرغوبیت کالا

 

1-    داشتن سنگ گچ  عالی و با درجه خلوص 95% تا 99%

 

2-    برخورداری از کادر اجرایی و ستادی قوی

 

3-    داشتن خط تولید استانداردجهانی و داخلی

 

4-  بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات آزمایشگاهی مطابق با آخرین استانداردهای بین المللی  و تائید شده مؤسسه استاندارد و مهمتر از همه اعمال کنترل کیفی و مستمر بر مواد اولیه مصرفی و تولیدات حاصله  

 

 

ج- اهداف

 

کارخانه گچ زمرّد  اولین کارخانه تولید کننده گچ بطریق علمی در کشور بوده و امروز نیز افتخار دارد با قاطعیت اعلام نماید اولین کارخانه گچ در کشور است که با بهره گیری از اینورتور و PLC و کامپیوتریزه کردن کارخانه تمامی قسمتها و دستگاهها تحت کنترل بوده و قادر است همپای پیشرفت صنعت گچ در جهان بلافاصله نوآوریهای  جدید را پیاده نماید .

 

واحد تحقیقات شرکت اخیراً مطالعه بر روی پانل های سبک سقفی از گچ جهت جایگزین پانل های پلی استایرن را انجام داده و در آینده نزدیک خط تولید این فرآورده نیز اجرایی خواهد شد

 

 همانگونه که اشاره شد بدلیل دارا بودن 5 معدن سنگ گچ مرغوب و یک معدن انیدرید و با توجه به قابلیت پخت کوره های کارخانه با استفاده از انیدرید ، مطالعه جهت تولید و فرآوری ملات های چسبنده گچی نیز شروع شده که امیدواریم بزودی نتایج نهایی حاصل و تولیدات حاصله به بازار عرضه گردد  ، ضمناً از اهم اهداف علاوه بر حضور قوی در بازار داخلی صادرات و حضور در بازارهای جهانی نیز می باشد .

 

 

ج- نتیجه گیری

 

از اینکه توانسته ایم سهم کوچکی در تولید کشور داشته باشیم بخود می بالیم . خود را همیشه در گذشته ، حال و آینده خدمتگزار مردم بزرگ و شریف ایران عزیز می دانیم  و مشتری مداری را سرلوحه اهداف خود داشته و از این بابت که توانسته ایم خواسته ها  و نظرات مشتریان گرانقدرمان را فراهم نمائیم خرسند هستیم .